Korunk egyik kulcsfogalma az App. Vagyis az applikáció. Mindenki használja, akinek van mobilja. És mobilja mindenkinek van.
+ + +Kategória: Esszé
Elhangzott, illetve elolvasható módon bemutatott szövegek: megnyitók, projektismertetők, bevezetők és más textusok.
ÚjraÍrások > Zsubori Ervin: Újrakevert monológok
a sorok törése eltüntetve, a mondatkezdő betűk visszakisebbítve, a pontok és vesszők kiiktatva. A szöveg felidéz, amit felidéz, de igazából azt üzeni: olvass el újra.
+ + +Elek Tamás: Művészi játékok, játékos művek
A századokon átívelő prezentáció hat műalkotásról részletesen gondolkodva, további kettőt pedig épphogy csak súrolva hívott szellemi és vizuális kalandra, a képzőművészetben megjelenő játék-motívum apropóján.
+ + +Zsubori Ervin: A retrókorszak a mindennapi tárgyak tükrében
Kezdettől fogva világos volt, hogy egy fesztiválon, amelynek témája a retró, Sós Evelinnek valamilyen módon fel kell tűnnie a résztvevők között.
+ + +S. Nagy Katalin: Idézetek az időről
„Mindennek rendelt ideje van és ideje van az ég alatt minden akaratnak. Ideje van a születésnek és ideje a meghalásnak… Ideje van a hallgatásnak és ideje a szólásnak… Ideje van a szeretésnek és ideje a gyűlölésnek… Minden emberi cselekvésnek megvan az ideje, amit Isten tesz, az megáll. Ami most történik, régen megvan és ami következik, immár megvolt…”
+ + +Lakner Zsuzsa: Tizenegy halak
„Egy ideje fontos állataim lettek a halak. Éreztem, már nem vehetem semmibe a dolgot, bele kell fognom egy sorozatba.” A szerző bevezetője, képriporttal.
+ + +S. Nagy Katalin: A kör
„A kör a leggyakoribb mágikus jel. A kör maga a teremtés és a teremtő is egyben. A kör jelenti a világmindenséget, a határtalan teret, a korlátlan időt a végtelenben, a világot, ahogyan elválik princípiumától.” Fesztiválindító esszé. Felolvasta a szerző.
+ + +Kováts Albert: Áradó jelek
„A művész szeret úgynevezett jelekkel operálni, jelekkel kompozíciót építeni. Ezek változatos, lazán geometrikus formák, melyekhez nem kapcsolódik konkrét jelentés; a nézőre bízatik, hogy a műbeli kontextusuktól és önnön hangulatától függően hogyan értelmezi, vagy inkább miként érzi a sugalmazásukat, jelen esetben azt, hogy miről is árulkodnak a jelek.” Kováts Albert megnyitója Kelemen Kata kiállítása elé.
+ + +Kováts Albert: A véletlen és a gyakorlott művész együttműködése
“Kitűnhet mindebből, hogy nem valamely előzetes elképzelés, nem formai-tartalmi koncepció vezérli a művész kezét, hanem a formák-színek vonzása és taszítása.” Turcsányi Antal 12 napi jegyzet című kiállításának megnyitója.
+ + +Kováts Borbála: A Kis kollekció
A szerző bevezetője, Kis kollekció című tárlata elé.
+ + +Zsubori Ervin: Néhány pillanattal később
„Mert végül is néhány pillanat alatt dől el minden. Az egyik pillanatban még nem vagyunk, a másikban már vagyunk. Az egyik pillanatban még magunk vagyunk, néhány pillanattal később már hozzánk tartozik valaki.” – Petróczy András kiállítása elé.
+ + +Hoffmann Márta: Rorschachtól Iscsuig
Iscsu minden munkájában ott van a csintalanság, a meglepetés, egy kis paradoxon, a váratlanság, pajkosság. A lovak bicikliznek, a halak vitorláshajóként szelik a habokat, a fák levelei közül előgöndörödő kacsok ölelkezve fonódnak össze. A kép alján megbúvó üzekedő sündisznókról nem is beszélve.
+ + +