Az Időjelek művészeti folyóiratot, illetve annak 1995-ös Négyzet tematikus számát Székelyhidi Zsolt idézte meg, a Farakás Galéria terében.
+ + +Kategória: Felolvasás
Géczi János, Láng Eszter és Barna Róbert versei (film)
A Költészet a karanténban sorozat 3. darabja; verseiket felolvassák a szerzők.
+ + +Vass Tibor: Szimszonsztáros vers (Vass Levente filmje)
Vass Levente videója a 22. Arnolfini (Karantén) Fesztiválra készült; a bemutatóra a Költészet a karanténban sorozat 2. darabjaként került sor, a virtuális térben.
+ + +Turbuly Lilla versvideója
Költészet a karanténban 1. Két vers, a szerző előadásában, előre megküldött, felvezetéssel ellátott versvideón.
+ + +Elek Tamás: Művészi játékok, játékos művek
A századokon átívelő prezentáció hat műalkotásról részletesen gondolkodva, további kettőt pedig épphogy csak súrolva hívott szellemi és vizuális kalandra, a képzőművészetben megjelenő játék-motívum apropóján.
+ + +Hoffmann Márta: Repeta, azaz sült kolbász, újratöltve
„Mert a sült kolbász verhetetlen, a maga végtelen egyszerűségével, primitív ösztönlénységével. Ahogy egyesíti magában a sült szalonna hasonlóképp ellenállhatatlan illatát a legmagyarosabb, legautentikusabb, leghazaibb, kalocsai mintás terítő nélkül is helyjelölőként működő fokhagymás-paprikás illattal. És ahogy mégiscsak egyedi, mindentől különböző, csak rá jellemző sült kolbász illata van. Amiből bizony bármikor képes az ember repetázni.”
+ + +Siposs Zoltán: A tanú
Tanúként vagyok itt, mert a vendéglátó házaspár egyik esküvői tanúja én voltam. Tanúként ugyanakkor azért is, mert állítólag én lennék az, aki e rendezvény gazdáit az Arnolfini házaspárhoz hasonlította.
+ + +S. Nagy Katalin: Idézetek az időről
„Mindennek rendelt ideje van és ideje van az ég alatt minden akaratnak. Ideje van a születésnek és ideje a meghalásnak… Ideje van a hallgatásnak és ideje a szólásnak… Ideje van a szeretésnek és ideje a gyűlölésnek… Minden emberi cselekvésnek megvan az ideje, amit Isten tesz, az megáll. Ami most történik, régen megvan és ami következik, immár megvolt…”
+ + +Lakner Zsuzsa: Tizenegy halak
„Egy ideje fontos állataim lettek a halak. Éreztem, már nem vehetem semmibe a dolgot, bele kell fognom egy sorozatba.” A szerző bevezetője, képriporttal.
+ + +Vass Tibor: < Bibinke és > a tizenegy halak
Lakner Zsuzsa Tizenegy halak című kiállításának megnyitójaként elhangzott versét felolvasta Vass Tibor, a mogyoróbokor alatt.
+ + +S. Nagy Katalin: A kör
„A kör a leggyakoribb mágikus jel. A kör maga a teremtés és a teremtő is egyben. A kör jelenti a világmindenséget, a határtalan teret, a korlátlan időt a végtelenben, a világot, ahogyan elválik princípiumától.” Fesztiválindító esszé. Felolvasta a szerző.
+ + +Kováts Albert: Áradó jelek
„A művész szeret úgynevezett jelekkel operálni, jelekkel kompozíciót építeni. Ezek változatos, lazán geometrikus formák, melyekhez nem kapcsolódik konkrét jelentés; a nézőre bízatik, hogy a műbeli kontextusuktól és önnön hangulatától függően hogyan értelmezi, vagy inkább miként érzi a sugalmazásukat, jelen esetben azt, hogy miről is árulkodnak a jelek.” Kováts Albert megnyitója Kelemen Kata kiállítása elé.
+ + +